מילון אבן שושן

ראשית דרכו של מילון אבן שושן החלה עוד בשנות ה - 40 כאשר אברהם אבן שושן מורה ומחנך החל בעבודה מאומצת על המילון.
במשך כשלוש שנים עמל על מלאכת איסוף המילים מן העיתונות הכתובה, האזנה לרדיו, ספרות ושירה עברית. אבן שושן צירף למלאכה את בני משפחתו וחבריו וביקש מהם לציין כל מילה, ביטוי וצירוף מילים שנראה להם כחידוש.
אבן שושן הגיע לאוצר מילים גדול מאד (בהשוואה לשנות ה 40) של 70,000 מילים! הכרך הראשון שכלל אך ורק מילים מא' – ז' יצא בשנת 1948 בשם "מילון חדש", לכרך זה הייתה הצלחה רבה דבר אשר עודד את אברהם אבן שושן להמשיך בעבודה המאומצת וארבע שנים לאחר מכן יצאו לאור שלושת הכרכים הנוספים.
במרוצת השנים המילון התעדכן ויצא במהדורה מורחבת יותר שנקראה "המילון החדש". מלאכת עדכון המילון נמשכה גם לאחר פטירתו של אבן שושן (1984) והשם
"מילון אבן-שושן" הפך לשם הרשמי של המילון בשנת 2003 כאשר יצאה מהדורה מעודכנת בשנה זומילון אבן שושן באינטרנט


את מילון אבן שושן ניתן למצוא במספר אופנים:

- כ"חבילת" כרכים גדולים כאשר אם ברצוננו לחפש מילה מסוימת עלינו לבחור את הכרך המתאים ולאחר מכן בתוך הכרך את האות המתאימה ואח"כ את המילה אותה אנו מחפשים.
אין ספק שבעבר לא היינו חושבים על דרך קלה ומהירה יותר למציאת מילה מסוימת אך כיום בעידן האינטרנט החיים פשוטים בהרבה.

- כיום ישנה תוכנה הנקראת בבילון שהינה תוכנת תרגום מהמובילות בעולם, בתוך התוכנה הוטמע גם מילון אבן שושן מורחב. השימוש בתוכנה פשוט מאד: מכניסים את הערך שמעוניינים לבדוק ובלחיצת כפתור מקבלים את פירוש המילה. ניתן גם לבאר ולפרש מילים ישירות מאתרי אינטרנט וממסמכים מקוונים שונים וגם על ידי לחיצת עכבר פשוטה. את התוכנה ניתן להוריד חינם ליומיים ניסיון :

מילון אבן שושן להורדה